Ekskurzija

Naša škola je, zahvaljujući uspešnom konkurisanju od strane Udruženja prosvetnih radnika opštine Kanjiža koju je ispisao Pokrajinski sekretarijat za obrazovanje, propise, upravu i nacionalne manjine-nacionalne zajednice, stekla mogućnost za negovanje i očuvanje tolerancije među nacijama u Vojvodini.

Učenici nižih razreda u Oromu su dana 11. oktobra 2018.ugostili učenike OŠ „Sveti Sava“ iz izdvojenog odeljenja u Bikovu. Zajedno su posetili Velebit. Obišli su etno- kuću, gde ih je primila Radmila Panjović i održala radionicu za učenike. Nakon zanimljivog predavanja Lasla Bernata, pčelara, učenici su se vratili u Orom, gde ih je dočekala fina užina. U svim akcijama je bila prisutna dvojezičnost (srpski i mađarski). Druženje se zavšilo igrama veština.