Proslava Dana žena, 2017.

U Oromu

Učenici Osnovne škole „Aranj Janoš” su devojkama, ženama, majkama i bakama održali osmomartovsku svečanost, koja je bila održana dana 10. marta 2017., u 16 časova, u svečanoj sali Doma kulture.

Bilo je mnogo zainteresovanih, te je sala bila puna pre 16 časova. U prvih 15 minuta programa, nastupali su učenici viših razreda, koji su govorili o istorijskim činjenicama o ovom prazniku, a zatim su recitovali i plesali. Bilo je i pesama na srpskom i engleskom jeziku, od strane učenika nižih i viših razreda. Učenice 3. i 4. razreda su plesale, kao i članovi plesnog kluba „Tornado”. Publika je uživala i u sviranju učenika na klarinetu. Svečanost se završila plesom učenika 2. razreda.

U Dolinama

U Dolinama smo Dan žena proslavili u petak, 10. marta. Na svečanosti su se smenjivale pesme i recitacije. Učenici su svirali na instrumentima. Bilo je i recitacija na engleskom jezika. U nastavku su učenici čitali sastave o majkama. Svečanost se završila kratkom dramatizacijom.

Opširnije