Nastup udruženja „Trainingspot” u Totovom Selu, 14.03.2017.

Dana 14. marta 2017. godine, u Totovom Selu, prikazali su predstavu udruženja “Trainingspot”. Predstava je bila namenjena učenicima 8. razreda. Ovo je bilo kompleksni program u sklopu pozorišnog vaspitanja, što znači da su u nekim momentima zaustavili radnju predstave i uveli aktivnosti sa malom decom, u malim grupama. Tada su zajedno izmislili dalju radnju priče. Nastavnici su bili u ulozi posmatrača.

Radnja predstave odvija se u jednoj školi, gde su nastavnici prihvatili zadatak da učenike iz marginalizovanih grupa motivišu, kako bi dogurali do mature. U jedan mali razred dolaze dvoje maloletnih izbeglica, bez nadzora odraslih. U centar pažnje dospeva snošenje odgovornosti, gde nastavnici nastoje da donesu ispravne odluke.

Kroz aktivnosti u malim grupama, učenici su tražili odgovore na pitanja kako njihove odluke utiču na budućnost.

Na kraju devedesetominutne predstave, neki učenici su preuzeli mesto glumaca i zajedno zaokružili radnju priče.

Opširnije