Pobednici raspisanog likovnog i literarnog konkursa povodom prvog prolećnog vaš-ara semenja, 25.02.2017.

Dana 25. februara, u školskoj zgradi u Oromu, održan je prvi vašar semenja. Cilj ovog vašara bio je da što više firmi izloži semenje, veštačko đubrivo i hemijska sredstva, kako bi ih predstavio uzgajateljima. Izložba je privukla oko 150 posetilaca. Bernard Vajda, glavni organizator vašara, prilikom svog govora istakao je da je potrebno promovisati život na selu i u krugu dece, i iz tog razloga je bio raspisan likovni i literarni konkurs na temu „Moje selo“. Istaknuti su i nagrađeni radovi sledećih učenika: Bence Šandor, Balaž Vajda, Viktorija Kovač, Jazmin Salkai, Edvin Nogradi, Rafaela Traćik, Emeše Kolompar i Dominik Revid. Oni su dobili vredne nagrade. Glavni organizator je takođe napomenuo da će deo novčanog priliva biti uložen u kupovinu potrebnih sredstava za školu. Bernard Vajda se zahvalio direktoru što mu je omogućio korišćenje školske zgrade, nastavnicima škole koji su pomogli oko odabira najboljih radova, kao i čistačicama i ložaču koji su pomogli uspešnoj realizaciji manifestacije. Nadamo se da ćemo sledeće godine imati još više posetilaca i da će dalja saradnja sa firmom St.Mark D.O.O. doprineti radostima učenika.

Opširnije