Maskenbal u Trešnjevcu i Totovom Selu, 14.02.2017.

Dana 14. februara, u prepodnevnim časovima, održali smo tradicionalni maskenbal u našoj školi. Osim učenika nižih razreda, na maskenbalu su učestvovali i petaci. Prerušile su se i učiteljice i nastavnica Anita Čikoš. Bal je počeo veselim pesmama i recitacijama. Pošto su se učenici prošetali pistom i predstavili svoje maškare, počela je žurka. Nekoliko učenika pripremilo je zabavne tačke: Barbara Muhi je pokazala mađioničarske trikove, a Krištof Feher se oprobao u ulozi devera. Nisu izostale ni tradicionalne krofne, čije su sastojke ove godine obezbedili roditelji učenika prvog razreda, a pečenje su prihvatile bake, što je bio ogroman posao, s obzirom da su ispekle preko 300 krofni. Krofne su dobili i učenici viših razreda. Obišli smo okolinu škole i ogromnom bukom smo pokušali da oteramo zimu!

Organizatori: Beata Feješ Vajda i Katalin Balaž

Opširnije