Radna subota u Osnovnoj školi „Aranj Janoš“ 10.09.2016.

Trešnjevac:

Dana 10. septembra održana je radna subota u Osnovnoj školi „Aranj Janoš“ u Trešnjevcu.

Učenici su se u 8 časova okupili u dvorištu škole, a zatim je Eržebet Hodik, predstavnica Crvenog krsta, podelila paketiće učenicima koji žive u teškim uslovima. Pomenute paketiće preuzeli su članovi Đačkog parlamenta.

Posle toga su učenici nižih razreda, zajedno sa njihovim učiteljicama, učestvovali u predstavljanju mađarskog folklora, koje je održao predavač Žolt Seči. U toku dana, imali su mogućnosti da isprobaju i zanimljive društvene igre.

Za to vreme, u dvorištu škole i u fiskulturnoj sali, učenici viših razreda učestvovali su u sportskim igrama, dok su pojedine učenice ispraznile sanduk za kompostiranje. Dobijenom zemljom su popunile saksije sa cvećem u holu škole.

Svi su u 10 časova otišli kući.

Sve isplanirano je ostvareno, svi su bili zadovoljni programom.

Radna subota je ostvarena zahvaljujući sledećim nastavnicima:

Beati Feješ Vajda, Kingi Vajda, Katalin Balaž, Angeli Bičkei, Aniti Čikoš, Eriki Holi Tot Uđonka, Sabolču Juhasu, Rolandu Sabou, Nikoli Rakinu, Leni Varju i Emi Gazdag.

Opširnije