Dan škole – Orom, 02.03.2016.

Naša škola približno pola godine nosi ime Janoša Aranja i povodom njegove godišnjice rođenja (2. mart), nastavnici mađarskog jezika su u svakoj zgradi organizovali tematski dan.

U Oromu, nakon nastave, svečano obučeni učenici su zauzeli mesto u holu škole. Oni su svojim drugarima prezentovali slike i pričali o životu pisca, recitovali su njegove najpoznatije pesme, dramatizovali su „Toldija“, a zatim su sledili tekstovi o životu škole. Svečanost su otvorili frulaši, a zatim je sledio pozdravni govor direktora. Svečanost je zatvorio hor škole, pevajući prigodnu pesmu. Učenike su pripremile Agneš Guljaš, nastavnica muzičke kulture i Hermina Majlat, nastavnica mađarskog jezika, dekoraciju je obavila učiteljica Piroška Molnar, dok su tehnička podrška bili Zoltan Dobo i Gabor Kovač. Zahvaljujemo se na svakoj pomoći!