Takmičenje u šahu „Jó pajtás“, 14.11.2015.

Naša škola je i ove godine učestvovala na takmičenju u šahu „Jó Pajtás“, koje se održalo u Čoki.

Članovi našeg tima bili su sledeći učenici: Armin Pišpek (8. razred), Dominik Revid (7. razred), Mark Kermeci (7. razred), Gergelj Orčik (6. razred). Robert Pap (5. razred), Aleks Kalmar (1. razred), Doroti Purgel (7. razred) i Tamara Tot (6. razred).

Učenike su pratili nastavnici Janoš Mak i Tibor Pletikosić.

Postigli smo 21 pobedu i jednu nerešenu partiju na takmičenju koje se baziralo na švajcarskom sistemu.

Najuspešniji je bio Armin Pišpek, koji je 4 puta pobedio. Treba istaći i Aleksa Kalmara, koji je, kao učenik 1. razreda, 3 puta pobedio na ovom prestižnom takmičenju i bio je najmlađi takmičar. Sledeće takmičenje je „Želim igrati šah“, gde će se prvo organizovati kvalifikaciono takmičenje, koje će biti organizovano na proleće.

Opširnije