Гостовање у Тотовом Селу

Наша школа, захваљујући конкурсу Удружење просветних радника општине Кањиже, стекла је могућност и ове школске године за неговање и очување толеранције међу нацијама у Војводини.
Ученици нижих разреда у Тотовом Селу дана 28. октобра 2019. угостили су ученике трећег и четвртог разреда наше школе и ОШ „Свети Сава“ из издвојеног одељења у Бикову. Заједно су посетили макет Дунава. Обишли су етно кућу, где их је угостила тетка Рожика. Затим обишли су знаменитости села. О историји села учитељица Каталин Шољмоши и Антоанета Рожа Чекић су причале. Након занимљивог предавања ученици су се вратили у школу, где их је дочекала фина ужина, коју је обезбедила школа. Дружење се завршило у добром расположењу играма вештина. Деца су заједно спроводила време, причала су и на српском и на мађарском језику и на овај начин су вежбали језик средине.