Dečja nedelja – sreda, 04.10.2017.

Zajednički dan škola i Eko-dan

Osnovna škola „Aranj Janoš” održala je eko-dan u Oromu, na kojem su prisustvovali učenici iz sve tri školske grade. Programe, vezane za zaštitu životne sredine i zdrav način života, pripremili su nastavnici Edina Feješ, Tijana Šćekić Kukli, Erika Holi Tot Uđonka, Anastazija Takač, Katalin Šoljmoši, Nikola Rakin i Miladin Lazarević. Bilo je kviza, rukotvorina u duhu reciklaže i obeležavanja Svetskog dana životinja. Učenici viših razreda prikazali su prezentaciju o zaštiti životne sredine, izrađivali su mini bašte, posmatrali zanimljive eksperimente i slušali predavanje Crvenog krsta iz Kanjiže.

Paralelno aktivnostima u vezi sa ekologijom, učenici su se bavili i raznim sportskim aktivnostima.

Manifestacija je realizovana zahvaljujući projektu Pokrajinskog sekretarijata za obrazovanje, propise, upravu i nacionalne manjine – nacionalne zajednice. Predmet projekta bilo je finansiranje obrazovno-vaspitnih programa osnovnih i srednjih škola. Cilj istog bilo je formiranje ličnosti budućih naraštanja pomoću ekologije i sporta, na koje treba obratiti pažnju i ubuduće.

Snimak: