Susret pisaca i čitalaca – Orom, 8. septembar 2017.

I ove godine je organizovan susret pisaca i čitalaca u svim školama u opštini, 65. po redu. U petak, 8. septembra, u prepodnevnim časovima, školu u Oromu posetila je Žuža Rakovski, književnica iz Mađarske, koju učenici najviše poznaju po prevodilačkom radu, pošto je ona prevela trilogiju „Sumrak” Stefani Majer na mađarski jezik, na osnovu koje je snimljen i istoimeni popularni film. Njen sagovornik bio je Ištvan Balog, pisac i nastavnik u penziji, koji je prošle godine bio gost naše škole. On nam je otkrio da se i nakon penzije rado vraća u školu.

Tokom susreta, bilo je reči o spomen – godini Janoša Aranja, po čemu je naša škola dobila ime, o njegovom radu, poznatim delima, kao i o zabludama koje se javljaju u delu „Toldi”. Ištvan Balog je govorio i o misiji Kampa pisaca u Kanjiži. Na kraju susreta, učenici su bili u mogućnosti da postave pitanja Žuži Rakovski, na koja je ona rado odgovarala.