Dečja nedelja, Orom, 08.10.2015. četvrtak

Aktivnosti, koje su bile predviđene za ovaj dan (eko-kutak i sportski dan), otkazane su, zbog lošeg vremena, te su nastavnici morali da improvizuju.

Posle jutarnjih fizičkih aktivnosti (vežbe su svaki put demonstrirali drugi učenici, a danas su to bili Barbara Kadar i učenici K. E.). Učenici nižih razreda su igrali društvene igre i razmenjivali su svoje stare igračke i salvete.

Održan je prijem prvaka u Dečji savez.

Na kraju svečanosti, učenike su članovi opštinskog veća obradovali bombonama.

Nastavnici su osmislili zanimljive aktivnosti i za učenike viših razreda: u fiskulturnoj sali škole održane su igre veština. Učenici su bili podeljeni u grupe. Preskakali su vijaču, prenosili lopte, hodali četvoronoške napred i unazad, šutirali lopte, vodili obruče i sl. Svaka grupa je dala sve od sebe. Bili su srećni, kada su im se pridružile i nastavnice. I učenici viših razreda su bili počašćeni bombonama.