Rendhagyó magyaróra, 2014.09.05.

2014. szeptember 5-én, pénteken délelőtt zsúfolásig megtelt az oromi Kis Ferenc Általános Iskola előcsarnoka, ugyanis a 62. Magyarkanizsai Írótábor szervezésében idén is rendhagyó irodalomórára került sor. Ebben az évben Bogdán József, vajdasági katolikus pap és költő volt a vendég.

Az atya beszélt a tanulóknak a gyermekkoráról, árvaságáról, édesanyja korai haláláról, Istenhez fűződő kapcsolatáról, hitéről, és arról, hogy mit jelent számára a költészet, illetve hogyan születnek a versei. Válaszolt a feltett kíváncsi kérdésekre is, majd érdeklődni kezdett, van-e az őt hallgató gyerekek között olyan, aki már írt verset. Volt, így aztán meghallgatták a jelenlévők Kádár Áron oromi 8. osztályos tanuló nyárról szóló költeményét, majd három szépen éneklő diáklány: Kádár Kata, Cseszkó Nikolett és Kovács Petra adott elő egy népdalt.

A beszélgetés végén a gyerekek vastapssal köszönték meg a feléjük áradó emberséget, szeretetet, majd az atya a jelenlévőket megáldva távozott.

Majlát Hermina