Honismereti versenyen voltunk

November 18-án honismereti versenyt szerveztek Szabadkán, melynek idén Petőfi Sándor élete és kora volt a témája. A vetélkedőre 25 általános iskolás csapat nevezett be Vajdaság egész területéről.

A versenyzőknek előzetesen el kellett készíteniük egy plakátot vagy Petőfi gyermekkoráról, Szendrey Júliával való kapcsolatáról, vagy Arany Jánossal való barátságáról, ezt a plakátot 5 percben be kellett mutatni a zsűrinek, ezután ki kellett egészíteniük meghatározott Petőfi-versek hiányzó szavait és el kellett szavalniuk egy szabadon választott, forradalmi témájú verset Petőfitől. Iskolánkat az oromi nyolcadikos tanulókból álló csapat képviselte, melynek tagjai Nyári Szuzana, Oláh Lara és Sándor Heidi voltak, felkészítő pedagógus Majlát Hermina.

A versenyről senki nem tért haza üres kézzel, de a tapasztalaton túl igazi közösségi élménnyel is gazdagodtak a résztvevő gyerekek: a felismeréssel, hogy milyen sok iskolást érdekel a magyar történelem és a magyar irodalom.