Európai Mobilitás Hét az oromhegyesi iskolában

Az Európai Mobilitási Hét elnevezésű rendezvénysorozatba az oromhegyesi Arany János iskola tanulói és pedagógusai  is bekapcsolódtak, figyelembe véve ezáltal  a környezettudatosságra, illetve a gépjárműforgalom okozta problémákra.

Bicskei Angéla tanítónő, a program helyi koordinátora a következőket mondta el a rendezvénysorozattal kapcsolatban:

– Az Európai Mobilitás Hete népszerű volt mind az alsós, mind pedig a felsős tanulók körében. A program szeptember 16-án az iskolaudvarban egy közös tornával indult, majd másnap, szombaton a kisebbekkel elsétáltunk a Bergel-dombra, ahonnan beláttuk az egész falut. Hétfőn tanulóink a rossz idő ellenére is folytatták a megkezdett rendezvénysorozatot. Az alsósok ügyességi játékokat játszottak és táncoltak, a felsősök pedig néhány cross-fitness gyakorlatot próbáltak ki az iskola tornatermében. Kedden és szerdán a sétáé és a kerékpározásé volt a főszerep, miközben a programot lebonyolító pedagógusok felhívták a tanulók figyelmét a helyes közlekedésre, illetve az autóforgalom okozta környezeti problémákra. Diákjaink közül sokan kitartó és lelkes résztvevői voltak a sorozat minden napjának. Ehhez persze állandó segítséget nyújtottak az iskola tanítói és tanárai.

Csikós Anita