Napsugaras Ősz Oromon

Október 20-án, vasárnap a kora délutáni órákban benépesült az oromi művelődési egyesület nagyterme, ugyanis a Vöröskereszt helyi szervezete ekkor tartotta Napsugaras ősz rendezvényét a falu idősei számára. A műsort idén kizárólag a helyi általános iskola szolgáltatta, kis és nagy diákok léptek fel szavalatokkal, énekkel, tánccal és néptánccal, valamint jelenetekkel.
Először Lékó Piroska, a Vöröskereszt helyi szervezetének elnöke köszöntötte az egybegyűlteket, majd fellépett az iskolakórus, következtek a szavalatok és sorban minden műsorszám. A műsort Majlát Hermina és Kakas Daniella állította össze, a hangosításért Vučković Manuel és Molnár Ádám felelt, a színpadra való ki- és be rakodásnál Losonc Csaba segédkezett. Meleg tea és foszlós kalács mellett zajlott a rendezvény, melyre sokan voltak kíváncsiak. A műsor végén hagyományosan felköszöntötték és ajándékban részesítették a jelenlévő legidősebb házaspárt, nénit és bácsit.