Szent Száva napi műsor – Oromhegyes, 2017.01.27.

Január 27-én az Arany János Általános Iskolában, Oromhegyesen is megünnepeltük Szent Száva napját.

Reggel 8 órai kezdettel egy negyvenöt perces kétnyelvű kultúrműsorral kezdtük a napot. Először elhangzott a Szent Száva himnusz, majd néhány tanuló Szent Száva életéről és tetteiről olvasott fel szövegeket szerb és magyar nyelven. Ezután az alsós tanulók következtek, akik magyar és szerb nyelvű versekkel egyaránt színesítették a műsort. A felsősök folytatták szintén versekkel, majd két tanulónk hangszerjátékát is meghallgathattuk. A műsor zárásaként egy igazán jó előadás szemtanúi lehettünk, az alsósok drámacsoportjának köszönhetően. A kultúrműsor legvégén felolvastuk Nyilas Mihály tartományi titkár úr üdvözlő levelét.

Ezután egy kis szünet következett, ahol a tanulók uzsonnáztak és megkóstolhatták a koljivot. Az alsós tanulók a színházteremben társasjátékoztak, a felsős tanulók pedig a tornateremben először egy remek kvízben, később pedig ügyességi- és kidobós játékban mérhették össze tudásukat. Az ünnepség szervezője Slavica Tatic tanárnő és Daniel Mujagic tanár úr volt. Köszönjük az iskola minden dolgozójának, akik közreműködése nélkül nem lett volna ilyen örömteli és zökkenőmentes ez a nap.

Képek:
Video: