Iskolanap – Tóthfalu, 2016.03.02.

Március 2-án, 199 éve született Arany János, iskolánk névadója. A rövidített órák után igazgatónk, Vajda Attila levelével kezdtük az ünneplést, majd Újházi Anasztázia rövid életrajzi ismertetővel készült.

Arany számára mérhetetlenül fontos volt a család, ezért idén ezt a témakört jártuk körül. Az ötödikesek Arany Családi kör költeményét szavalták el, majd Petőfitől az Arany Lacinak című versét hallgathattuk meg Bobán Zsolt előadásában.

A hatodik osztály egy rövid jelenettel készült, mely a mai időkben játszódik, de Arany János családja elevenedik meg benne. Az ötletet Juliska elbujdosása című vers adta, a jelenet címe Így élnek Arany Jánosék a XXI. században.

Böröc Anna az Itthon című verssel örvendeztette meg a közönséget, míg az ünnepet az alsósok zárták az Este jó, este jó című dal előadásával.