Ezer Esztendő 2021. – beszámoló az idei eseményről képekben és videón

Magyarkanizsa Pedagógus Egyesülete és iskolánk, az Arany János Általános Iskola, immáron XVI. alkalommal szervezte meg az Ezer Esztendő elnevezésű mesemondó versenyét. A pályázat témája az óvodások számára népmese illusztrálása volt, míg az általános iskolások  alsósainak  mesemondás és feladatlap kitöltése,  az 5. osztályosoknak pedig egy mese írása volt adott mondák alapján.  Az irodalmi és rajzpályázatra 2021. december 1-jén került sor, ahol a község iskolái mellett Zenta községből a felsőhegyi iskola vett részt. A szemle a járványügyi előírások betartása mellett zajlott le.

A zsűri az óvodások közül öt gyermek munkáját emelte ki, míg az általános iskolásoknál csoportonként három tanulót. Minden versenyző oklevelet kapott, a kiemeltek pedig könyvjutalomban részesültek. A verseny megvalósulását az Emberi Erőforrások Minisztériuma és Magyarkanizsa Önkormányzata támogatta.

A kiemelt óvodások és kisiskolások névsora:

Óvodások

Dobák Liza

Kiss Lilla

Máté Ketrina

Sőreg Anna

Szél Mása

1.     osztály

Bús Biborka (Magyarkanizsa)

Kovačić Sofija (Orom)

Simonyi Emese (Magyarkanizsa)

2.     osztály