Ezer Esztendő mesemondó verseny

Iskolánk társszervezője volt a november 18-án megrendezésre kerülő Ezer Esztendő elnevezésű mesemondó versenynek. Az irodalmi és rajzpályázatot Magyarkanizsa Község Pedagógus Egyesülete hirdette meg, immár tizenötödik alkalommal. A verseny megvalósulását az Emberi Erő-források Minisztériuma és Magyarkanizsa Önkormányzata által kiírt pályázatok tették lehetővé. A szemle helyszíne az oromhegyesi iskolaépület volt.

Idén a járványügyi előírások betartása mellett került megrendezésre a verseny. A diákok korcsoportonként külön teremben voltak elhelyezve, az előírt távolságtartás betartása mellett.

A pályázat témája egy adott népmese illusztrálása, elmesélése, leírása, majd előadása volt, korcsoporttól függően.

A zsűri csoportonként két, illetve három tanulót emelt ki a szemle legjobbjaiként. Minden versenyző oklevelet kapott, a kiemeltek pedig könyvjutalomban részesültek.

A kiemelt diákok névsora:

Homolya Fanni (Magyarkanizsa)

Gombos Lara (Felsőhegy)

Kószó Karmen (Martonos)

Szűgyi Dávid (Felsőhegy)

Hugyec Adrienn (Magyarkanizsa)

Lékó Balázs Zétény (Oromhegyes)

Rekecki Jázmin (Magyarkanizsa)

Sziráki Gréta (Tóthfalu)

Vajdovics Maja (Oromhegyes)

Tukacs Andrea (Orom)

Sarnyai Patrik (Sarnyai Patrik)