Kirándulás

Magyarkanizsa Község Pedagógus Egyesületének sikeres pályázata révén, melyet a Tartományi Oktatási, Jogalkotási, Közigazgatási és Nemzeti Kisebbségi- Nemzeti Közösségi Titkárság írt ki, iskolánk lehetőséget kapott a nemzetek közötti tolerancia ápolására és megőrzésére a Vajdaságban.

2018. október 11-én az oromi alsós tanulók vendégül látták a szabadkai Szent Száva Általános Iskola békovai kihelyezett tagozatának alsósait. Közösen látogatást tettek Velebiten. A tájházat tekintették meg, ahol Radmila Panjović fogadta a gyerekeket. Bernáth László méhész tartalmas előadása után Oromra utaztak a tanulók, ahol finom uzsonna várta őket, amit a Varázsfalatok civil szervezet biztosított. A találkozót a kétnyelvűség jellemezte, melyet ügyességi játékokkal zártuk.