Körzeti verseny magyar nyelvből, 2018.04.28.

Április 28-án, szombaton tartották meg az újvidéki Bölcsészettudományi Kar Magyar Nyelv és Irodalom Tanszéke, valamint az Oktatási Minisztérium által szervezett magyar nyelvi és nyelvhelyességi verseny körzeti szintű selejtezőjét a moholi Novak Radonić Általános Iskolában. Intézményünket három tanuló képviselte: Erdélyi Kamilla, Sziráki Emina és Szögi Lilla. Az elért pontszámok alapján Sziráki Emina a hatodikosok között a 3. helyet szerezte meg, míg Szögi Lilla a nyolcadikosok sorában az 1. helyen végzett, így mindketten továbbjutottak a köztársasági döntőre, melyet már hagyományosan a szabadkai Széchenyi István Általános Iskolában tartanak meg. A helyezést elért diákok az oklevél mellett könyvjutalmat is kaptak, a felkészítő pedagógusok pedig köszönőlevélben részesültek.

Gratulálunk!