Író-olvasó találkozó – Orom, 2017.09.08.

A 65. Kanizsai Írótábor programjaként idén is író-olvasó találkozókra került sor a község általános iskoláiban. Szeptember 8-án, pénteken délelőtt az oromi épületbe látogatott Rakovszky Zsuzsa Magyarországon élő írónő, fordító, akit a fiatalok talán fordítói munkássága révén ismernek jobban, ugyanis ő ültette át magyar nyelvre Stepheni Meyer Alkonyat-trilógiáját, melyből nagy sikerű film is készült. Beszélgetőtársa Balogh István író, nyugalmazott tanár volt, aki a tavalyi évben volt iskolánk vendége, és saját bevallása szerint nosztalgiából mindig szívesen tér vissza az iskola falai közé.

A találkozó során az Arany-emlékév kapcsán szó esett iskolánk névadójának, Arany Jánosnak az életművéről, munkásságáról, valamint a Toldiban elrejtett „tévedésekről”, ezenkívül Balogh István beszélt a Kanizsai Írótábor küldetéséről is. A végén a diákok kérdéseket is tehettek fel Rakovszky Zsuzsának, melyre az írónő szívesen válaszolgatott.