Versolvasási és szavalóverseny, 2017.04.03.

Támogató:

Iskolánkban hétfőn, április 3-án megtartottuk a községi szavalóverseny iskolai selejtezőjét, melyre ebben az évben huszonkilenc verset szerető, verset szavaló diák “nevezett be”. Három tagú bírálóbizottságot kellett meggyőzniük felkészültségükről, rátermettségükről. Közülük hatan jutottak tovább a magyarkanizsai József Attila Könyvtárban április 7-én, pénteken megrendezésre kerülő községi szavalóversenyre.

A hat kiemelt tanuló:

• Nyilas Zsófia
  • Csizmadia Kinga
  • Kovács Katalin
  • Csikós Noé
  • Bata Lara
  • Sziráki Emina

A szervező pedagógusok az iskola névadója, az idén 200 éves Arany János tiszteletére felolvasási versenyt is hirdettek a költő verseiből. Az ötödikesek A tudós macskája, a hatodikosok Juliska elbujdosása, a 7. és 8. osztályosok pedig A fülemile című verset készítették el és olvasták fel a kíváncsian figyelő közönség előtt. Mindannyian szóbeli dicséretben részesültek, hárman pedig – Oroszi Armand, Erdélyi Szonya és Magyari Loretta – dicsérő oklevelet vehettek át, mint a felolvasási verseny legjobbjai.

A verseny végén a szavalók és a felolvasók is cukorka-díjban részesültek.