Szent Száva nap – Orom, 2016. január 27.

Műsorfelelősök: Nagy Gizella és Priboj P. Vesna

Lebonyolítók: a felsős osztályok osztályfőnökei, az alsós tagozatok osztálytanítói, az iskola személyzete

Díszlet: Kukli Ščekić Tijana

Az iskola tanulói ünnepi műsorral és művelődési szemlével tisztelegtek Szent Száva, a szerbiai iskolák védőszentjének emléke előtt.

A műsort Tukacs Anna 5. osztályos tanuló nyitotta meg, aki klarinéton játszotta el a Szent Száva himnuszt, majd az iskola kórusa énekelte el a himnuszt, zenetanárnőjük, Gulyás Ágnes zongorakíséretével.

A 8. osztályos tanulók Szent Száva életrajzát és munkásságát olvasták fel, a 7. osztályos tanulók pedig egy róla szóló legendát.

Borsos Ramóna 6. osztályos tanuló Miloš Stefanović Vreme rađa borce című versét tolmácsolta.

Tratyik Rafaella 7. osztályos, Surányi Bence és Remete Karolina 6. osztályos tanulók harmonikán játszottak.

A 7. osztályos tanulók Mira Alečković Vajdaság című versét szavalták.

Surányi Bence 6. osztályos tanuló Slobodan Stanišić Voleo sam školu i u školi című versét adta elő.

Az 5. osztályos tanulók az iskoláról szóló rövid verses előadással léptek fel.

A műsort az iskola kórusa zárta, egy iskoláról szóló dallal.

Az ünneplést művelődési szemlével folytattuk, melyen közel hatvan tanuló mutatkozott be vers- és szövegmondás, hangszeres muzsika és tánc kategóriában.

A nemzeti-vallási ünnepre való tekintettel, az iskolában koljivot készítettünk, az iskola minden tanulója és dolgozója számára.