Gyermekhét, Tóthfalu, 2015.10.05. hétfő

Hétfőn a tóthfalusi iskola diákjai a “Mancs“ Állatvédő Egyesület előadását hallgatták meg, Raffai Sára konferálásában.
A tanítási órák után az alsós diákok számháborút játszottak, ahol ahol mindkét alkalommal a lányok csapata találta meg a zászlót. Délután mindannyian fürödni voltunk a magyarkanizsai gyógyfürdőben.

Október első hétfőjén, reggel, szemerkélő esőben, sütivel a kézben vártak a nyolcadikosok az iskola előtt.  Átmentünk a bolt elé, ahol egy iskolai asztalon árultuk a finomabbnál finomabb házi készítésű kalácsokat. Volt többféle almáskalács, mézes szív, hókifli, kókuszgolyó, s amíg az első vásárlók nem jöttek, a diákok minőségellenőrzést tartottak.

A meghirdetett záró időpont előtt fél órával mindent sikerült eladni, így az első tóthfalusi sütivásár sikeresen zárult! Köszönjük a falusiaknak, hogy ilyen sokat segítettek nekünk a célunk elérésében!

Vas Sarolta és a nyolcadikosok