Luca-napi népszokások felelevenítése

Az oromi általános iskolában a tavalyi rendezvények folytatásaként Luca- napi népszokásokat elevenítettek fel a diákok és pedagógusaik.
Magyarkanizsa Község Pedagógus Egyesülete a Magyarkanizsa a történelem viharában elnevezésű program keretében célul tűzte ki a néphagyományok ápolását. Társszervezőként ebben a munkában részt vett a Varázsfalatok, valamint a Zengő Tájház civil szervezet is. Külön köszönet Dobó Ilonának, aki a Luca- napi pogácsák elkészítésében nagy segítségünkre volt.
Előadás keretében felelevenítettük Luca napjához fűződő hagyományainkat. Új volt a kotyolás, amit nagy érdeklődéssel követtek a gyerekek. Luca búzát is ültettünk. A másfél órás foglalkozást a frissen sült Luca-napi pogácsa és a Pedagógus Egyesület által biztosított üdítők elfogyasztásával zártuk.