Együtt az iskola – Orom, 2018.05.24.

Felső tagozat

A hagyományos Együtt az iskola rendezvény 2018. május 24- én  Oromon került megrendezésre, immár 14. alkalommal. Iskolánk kihelyezett tagozatain kívül vendégül láttuk a magyarkanizsai Jovan Jovanović Zmaj Ált. Isk., a horgosi Kárász Karolina Ált.Isk. és a szabadkai Szent Száva Ált.Isk. nyolcadik osztályos tanulóit.

A megnyitó ünnepséget követően a végzős tanulók kvízen vettek részt, míg a többi osztály ökológiával kapcsolatos játékokon, cross fit pályán és kézműves foglalkozáson vett részt. Az uzsonnát követően folytatódtak a sportos foglalkozások, de eközben a Diákparlamentek képviselői közös megbeszélést és értékelést tartottak.

A napot a hagyományos tanár-diák röplabda és futball mérkőzések zárták.

A programoknál a kétnyelvűség gyakorlásán kívül a szervezők hangsúlyt fektettek a környezettudatosságra és az egészséges életmód népszerűsítésére is.

Szervezők: Vajda Kinga, Nagy Némedi Edina, Rakin Nikola, Lazarević Miladin, Csikós Anita, Hóli Tóth Ugyonka Erika, Kukli Šćekić Tijana

Alsó tagozat

– Brezovszki Tamara néptánc oktató táncházat tartott

– A Zengő Tájház Kézműves Egyesület kézműves foglalkozást tartott a tanítónők segítségével